fbpx
Menu

Ava SOHO rohelise võtmega

#openSOHOwithgreenkey

SOHO resto ja hotell on Green Key märgise omanik! 💚

Green Key on turismiettevõtetele mõeldud rahvusvaheline ökomärgis, mis on alates 1994. aastast juhtiv standard, millega tunnustatakse turismiettevõtte keskkonnahoidlikku ja kestlikku tegutsemist. Peatudes SOHOs võivad meie külalised olla kindlad, et anname oma panuse keskkonna heaks ning suhtume ümbritsevasse säästlikult.

Märgise taotlemine oli meie jaoks hästi loogiline – oleme üsna noor ettevõte ning juba algusest peale oleme teinud suuremaid ja väiksemaid samme, et meid ümbritsevat rohkem hoida ja säästa. Seega, Green Key taotlemine oli ainuõige järgmine samm.

Tule ja ava SOHO rohelise võtmega! 🗝

#openSOHOwithgreenkey

Seoses Green Key märgise saamisega soovisime oma külalistele pakkuda SOHO resto ja hotelli poolt põnevaid elamusi ja üllatusi. Selleks mõtlesime välja #openSOHOwithgreenkey kampaania, mille raames soovime tutvustada nii SOHO kui ka Tartu linna ja Tartumaa erinevaid võimalusi ja leide.

Alates aprillist leiab meie hotelli fuajeest väikse rohelise postkasti. Postkastist leiab erinevaid kingitusi, pileteid, kinkekaarte jne, mida on võimalik kasutada kas SOHOs või erinevate partnerite ja ettevõtete juures. Mis selleks tegema peab, et postkastist oma auhind lunastada? Easty-peasy – sul on vaja postkasti võtmeid. Rohelise võtme koos juhistega aga oleme ära kaotanud ja soovimegi oma tänu jagada auhinnaga neile, kellel õnnestub võti meile tagastada.

Anname ka väikse vihje – hetkel on võti kaotatud SOHO hotelli lobbysse ja auhinna võitjal tuleks võti restost üles leida ja sellega minna vastuvõttu postkasti avama.

Edasiseid vihjeid rohelise võtme asukoha kohta leiab meie kodulehelt ja sotsiaalmeediast. Seega, jälgi meid kindlasti meie sotsiaalmeedia kanalites ja hoia silma peal, kuhu võtmed kaotanud oleme.

Sotsiaalmeedia

Meil ja usume, et ka meie jälgijatel oleks väga põnev jälgida rohelise võtme otsinguid, teekonda ja kogemusi, mida antud kampaania raames kogete. Kui leiad rohelise võtme, siis jaga seda ka meiega ja kasuta hashtagi #openSOHOwithgreenkey

Leiad meid nii Facebookist kui ka Instagramist!

Ettevõtetele/partneritele

Soovid SOHOga koostööd teha ja pead kokku panna, kuhu järgmisena võti rännata võiks? Kutsume üles ettevõtteid, kes soovivad meie külalisele oma tooteid või teenuseid tutvustada. Võta meiega ühendust ja hea meelega suhtleme antud teemal edasi. Meile võib alati helistada või kirjutada – meie kontaktid leiad “Kontaktid” lehelt.


Mis tegevusi SOHOs teeme, et olla keskkonna suhtes vastusutustundlikud?

Vahekoristused

Kui külaline peatub meiega rohkem kui ühe öö, siis saab jätta vahele igapäevased vahekoristused. Iga päev vahekoristust tehes kasutatakse elektrit, vett ja teisi ressursse, mida on võimalik vähendada. Meie armsad toateenijad teevad vahekoristusi vaid siis, kui uksele on riputatud silt “palun koristada”.

Prügi ja jäätmed

SOHOs võtame prügi sorteerimist väga tõsiselt. Lisaks tavapärasele prügi sorteerimisele vahetasime hotellitubade prügikastides välja tavalised kilekotid ja asendasime need taaskasutava sisuga, mida saab pesta. Sellega vähendame väga suures koguses kilekotte. Meie toidujäätmed leiavad kõik kasutust biojäätmetena.

Elekter

Elektri kokkuhoid on oluline, sest nagu me kõik aru oleme nüüdseks saanud – elekter on muy expensive! Peaaegu nagu luksuskaup! Seega, oleme kõik oma tavapirnid vahetanud LED-pirnide vastu ja mõõdame elektrikulu. Meie salarelv on aga meie Siim, kes käib ja kustutab kõigi järelt alati põlema jäänud tuled, mida ei kasutata.

Paberivaba sisseregistreerimine

Unusta pikk sisseregamise protsess, järjekorras ootamine ja kohvritega lobbys passimine. Teeme koostööd oma hea sõbra Hotelbuddyga, millega külaline saab kõik toimingud teha enne hotelli saabumist oma telefoniga ning koha peal sellega ka tuppa sisse registreerida.

Ei minibaarile

SOHOs toast minibaari ei leia! Seda põhjusel, et vältida liigset elektrikulu ja igasuguse väikse nänni tootmist. Tunned, et tahaks midagi nosida või lausa mõnusat õhtusööki nautida? Tutvu meie menüüdega, kust leiab nii snäkke jagamiseks, kui ka väga maitsvaid lõuna- ja õhtusööke!

Pakendite vähendamine

Oleme vähendanud igasuguse pakendi kasutamist alustades lauatarvetest kuni ühekordsete hügieenitarveteni. Hotellitubades on kasutusel väikeste ühekordsete šampoonide ja dušigeelidede asemel seinal olevad dosaatorid. Lisaks on meil vanniga tubades kasutusel eriti mõnusad vannisoolad, mis on purkides.

Taimne toit

Töötame pidevalt selle nimel, et meie menüüs oleks rohkem taimseid ja vegan toiduvalikuid, et pakkuda oma külalistele imelisi ja tervislikke maitseelamusi. Seltskonnamenüüdes arvestame alati külaliste toiduerisustega ja vajadusel korrigeerime toite vastavalt. Just selleks, et kõik saaksid söönuks ja rõõmsaks!

Nähtamatud loomad

Puurikanalates peetakse kanu kitsastes tingimustes, kus neil puudub liikumisruum, võimalus oma tiibu sirutada ja päevavalgust näha. Seaduse järgi peab ühele linnule puuris tagatud olema ainult A4 paberilehe suurune traatpõrandaga ala, mistõttu on loomade heaolu kitsikuses väga madal. SOHO resto ei kasuta toitude valmistamiseks puurikanade mune!

Kohaliku olulisus

Väärtustame oma kohalikku Eesti toitu ja kasutame roogade valmistamisel nii palju kohalikku värsket toorainet kui võimalik on. Näiteks on meil Eestis imelised ja kvaliteetsed liha-, piima- ja juustutööstused, kes meile toorainet tarnivad ning imemaitsev hapu sai tuleb meil peaaegu naabritelt.


Sotsiaalmeedias kasuta SOHO Green Key külaliskogemuse jagamiseks hashtagi #openSOHOwithgreenkey